لوازم تحریر


همه ما علاقه داریم تا کودکانی باهوش ، خلاق و مبتکر داشته باشیم.
اما داشتن کودکی باهوش و خلاق جدای از استعداد فردی خود کودک می‌تواند توسط والدین نیز انجام شود.
همانطور که میدانید هر انسانی به طور جداگانه دارای استعداد های فردی و ویژگی های خارق العاده ای می باشد.
این ویژگی های خارق العاده و استعدادهای فردی که در وجود تمامی انسان ها نهفته است به آسانی بروز پیدا نمی کند.
حتماً شما تا کنون افراد زیادی را دیده اید که در حرفه های مختلف دارای استعدادهای گوناگون می باشند برای مثال افرادی را دیده اید که با استفاده از حنجره خود می توانند صدای افراد گوناگون را تقلید کنند.
یا افرادی را مشاهده کرده اید که با دیدن یک عکس و یا یک منظره می‌توانند بهترین نقاشی را از آن بکشند.
تمامی این اتفاقات زمانی می افتد که فرد مورد نظر استعداد های خود را به خوبی شناخته باشد و در شکوفا کردن آنها تلاش کند.
این استعداد ها می تواند شامل موارد مختلفی در زمینه های گوناگون باشد.
ممکن است فردی در رشته بازیگری استعداد داشته باشد.
و یا استعداد یک انسان در زمینه نقاشی و طراحی باشد.
این استعدادها تنها به کارهای هنری بر نمی گردد بلکه ممکن است یک انسان توانایی این را داشته باشد که بسیار خوب فوتبال بازی کند و کارهایی را با توپ انجام دهد که سایرین نمی توانند آن کارها را انجام دهند.
حال می‌خواهیم در این مقاله به والدین توضیح دهیم که چگونه می توانند هوش و استعداد فرزند خود را کشف کنند و در راه شکوفا شدن استعدادهای فردی کودک و یا ایجاد استعداد های نو در کودک به او کمک کند.
برای کشف استعدادهای کودک لازم نیست از علایق شخصی خود استفاده کنید بلکه باید به این موضوع دقت کنید که فرزند و کودک شما خود به چه موضوعی علاقه مند است و چگونه می تواند در این زمینه موفق باشد.
در این مقاله با چند مورد از وسایلی که به پرورش استعداد کودک شما کمک می‌کند اشاره می‌کنیم و در مقالات بعدی توضیحات بیشتری در این مورد داده و موارد دیگری را بیان می‌کنیم.

مداد شمعی :

مداد شمعی یا پاستل باعث می شود که فرزند شما بتواند ایده هایی که در ذهن خود دارد را روی کاغذ پیاده کند بسیاری از والدین علاقه دارند تا فرزندشان  در تمامی زمینه ها بهترین باشد اما این امر عملاً غیر ممکن است بلکه بهترین بودن در یک زمینه بهتر از  این است که در زمینه های مختلف دارای استعداد اندکی باشیم.
پس چنانچه فرزند شما نقاش ماهری نبود و توانایی اجرای ایده های ذهنی خود روی کاغذ را نداشت دلسرد نشوید و به دنبال استعداد های دیگر او بگردید.

خمیر بازی :

بهترین وسیله برای تقویت ذهن و هوش کودک شما در سنین ۴ تا ۸ سال خمیر بازی می باشد.
داشتن خمیر بازی خوب می تواند به شما کمک کند تا به همراه فرزندتان به خلق اشکال مختلف حیوانات و گیاهان بپردازید.
خمیر بازی به غیر از کمک به افزایش هوش کودک شما در زمینه آموزشی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

دفتر رنگ آمیزی :

داشتن یک دفتر رنگ آمیزی خوب به فرزند شما کمک می کند تا رنگ ها را بیشتر شناخته و با حیوانات و گیاهان مختلف به خوبی آشنا شود.
همچنین کتاب رنگ آمیزی برای یادگیری حروف الفبای فارسی و یا الفبای انگلیسی نیز وجود دارد.
امیدواریم که در مقاله بالا توانسته باشیم این مطلب را به شما انتقال دهیم که داشتن هوش و استعداد یک امر ذاتی است اما شما می توانید با کار های گوناگون و استفاده از وسایل مختلف هوش فرزند خود را افزایش دهید اما هیچگاه فراموش نکنید که برای موفق بودن باید به علایق فرزندمان احترام بگذاریم.

فروشگاه اینترنتی برایتو مرکز فروش لوازم تحریر فانتزی در تهران این امکان را به مشتریان خود می دهد تا بتواند محصول مورد نظر خود را پس از مشاهده عکس و مطالعه توضیحات با بهترین قیمت در وب سایت اینترنتی برایتو خریداری نمایند.