لوازم التحریر

شاید شنیدن کلمه لوازم التحریر برای همه ما یادآور روزهای کودکی و نوجوانی و یا حال و هوای مدرسه باشد.
در واقع ما خواه و ناخواه هر روز با انواع لوازم التحریر سروکار داریم و لوازم التحریر جزیی از اقلام ضروری زندگی ما محسوب می شود.

لوازم التحریر را می توان عمدتاً به چهار دسته تقسیم کرد که با توجه به این دسته بندی ها متوجه می شویم علاوه بر استفاده های آموزشی در مدارس، دانشگاه ها و مراکز دیگر آموزشی لوارم تحریر جزیی جدا نشدنی از زندگی همه ما می باشد.

برای مثال ما در طول روز با انواع خودکار و کاغذ سر و کار داریم و اگر محیطی که در آن کار می کنیم به صورت اداری و شرکتی باشد، برای یادداشت کارهای روزمره، نت برداری، الصاق کاغذ ها، انواع بایگانی و ... به انواع لوازم التحریر نیاز پیدا می کنیم.

به طور عمده می توان انواع لوازم تحریر را به 4 دسته تقسیم کرد که هر کدام شامل زیر مجموعه هایی می باشد.
در مقاله لوازم التحریر اداری هر کدام را به طور کوتاه مورد برسی قرار خواهیم داد پس با فروشگاه اینترنتی برایتو همراه باشید.

 • لوازم التحریر آموزشی

لوازم التحریر آموزشی دارای ویژگی ها و خصوصیاتی است که می توانید با به کار گیری روزمره و استفاده مکرر در سنین پایین برای فرزندانتان باعث شکوفایی در استعداد آن ها و در دوره های بعد با استفاده از لوازم التحریر مناسب سنین بالاتر آن ها را برای زندگی آسان با استفاده از خلاقیت آماده نمایید.
استفاده از لوازم التحریر علاوه بر شکوفایی استعداد و بالا بردن توانایی کودکان شما، آن ها را برای زندگی آینده آماده می کند.

از لوازم التحریر آموزشی می توان به چینه، چوب خط، جدول ضرب آموزشی، ساعت آموزشی، انواع بازی فکری و بسته های بازی ریاضی، کتاب رنگ آمیزی، کتاب آموزش الفبای فارسی و انگلیسی و حتی انواع اسباب بازی آموزشی مثل پازل 1000 تکه، مکعب روبیک و ... نام برد.

 • لوازم التحریر اداری

حوزه لوازم التحریر اداری کمی گسترده تر از دسته قبلی است.
لوازم التحریر اداری با توجه به نیاز های مختلفی که ممکن است هر شرکت یا سازمان داشته باشد متفاوت است.
دلیل این امر آن است که در یک محیط اداری طیف گسترده ای از نیاز ها وجود دارد از نوشتن با خودکار روی کاغذ گرفته تا دسته بندی و در نهایت بایگانی پرونده ها و پوشه ها.
فرض کنید برای نوشتن یک مطلب مهم که باید به خاطر بسپارید وسیله ای مناسب در اختیار شما نباشد و به ناچار مجبور به یاداشت مطلب مهم خود بر روی تکه کاغذی شوید و در نهایت روی میزی شلوغ آن را گم کنید که مشکلاتی از این دست می تواند صدماتی جبران ناپذیر در فعالیت کاری شما ایجاد نماید.

همیشه نظم بخشیدن به محیط کاری خود را در الویت قرار دهید زیرا به راحتی می توانید فعالیت های روزانه کاری خود را مدیریت کرده و در نهایت از خستگی و آشفتگی جلوگیری نمایید.
شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید در هر فعالیتی 90 درصد از کار را ابزار انجام می دهد و نیروی کاری فقط وظیفه استفاده درست از وسیله ها و ابزارها را در جایی درست بر عهده دارد.

اگر نوشتن یکی از کار های زیاد روزانه شما به شمار می آید از یک خودکار روان و با کیفیت که با وجود روان بودن ولی جوهری از آن پس داده نشود و بتوانید حدود 1500 متر را بدون قطع و وصل شدن نگارش کنید.
همچنین یک خودکار خوب و با کیفیت دارای یک گریپ روی بدنه می باشد که از خستگی انگشتان شما و سر خوردن خودکار در دست جلوگیری می کند.
تولید کننده خودکار سعی در بهبود کیفیت تولیدی خود نمی کند مگر در زمان رقابت، این موضوع به نفع مصرف کننده ها تمام می شود.
امروزه در تولید خودکار سعی دارند رنگ نوشتاری را با بدنه یا درب خودکار هماهنگ و از بدنه ای شفاف استفاده کنند تا میزان جوهر مانده در میله خودکار نمایان شود تا مصرف کننده قبل از تمام شدن خودکار خود به فکر تهیه خودکاری دیگر باشد.
یک خودکار استاندارد گیره ای بر روی درب دارد تا مصرف کننده بتواند آن را به راحتی در جیب خود حمل و از گم شدن خودکار جلو گیری نماید.

سعی ما در فروشگاه اینترنتی برایتو تامین نیاز های شما عزیزان در حوزه لوازم التحریر و ملزومات اداری در تهران با خدمات ارسال رایگان اجناس با کیفیت با کمترین هزینه می باشد.
همواره برایتو تلاش دارد با استفاده از کادری مجرب بتواند مشاوره هایی مناسب در جهت رفع نیاز های مشتری های گرامی بدهد که این امر تا به حال باعث کمتر شدن هزینه در بخش خرید ملزومات اداری شرکت هایی که با این مجموعه فعالیت می کنند شده است.
امید است بتوانیم در ادامه این فعالیت استوار بمانیم و همواره خدمات خود را با قدرت ادامه دهیم.

لوازم التحریر اداری به چند دسته تقسیم می شود

لوازم بایگانی

 • انواع پوشه آویز
 • پوشه مقوایی
 • زونکن
 • کلاسور
 • پوشه آویز دوار
 • پاکت مقوایی
 • پاکت پلاستیکی
 • پوشه شفاف گیره دار

لوازم الصاق اسناد و مدارک

 • انواع دستگاه منگنه
 • دستگاه پانچ
 • گیره پوشه یا فنر پوشه

لوازم نوشتاری

 • انواع خودکار
 • مداد
 • مداد نوکی
 • روان نویس
 • نوک مداد نوکی
 • ماژیک علامت گذار

اما به صورت کلی شرکت ها به اقلام دیگری از جمله کاغذ، کازیه، ست های رومیزی و ... برای میز کار خود نیاز دارند.

 • لوازم طراحی، هنری و نقشه کشی

لوازم طراحی، لوازم نقشه کشی و لوازم هنری بخشی از اقلام لوازم التحریر است که اقلام تخصصی تری را شامل می شود.
برای مثال برای انجام یک طراحی یا نقاشی شما به انواع مختلفی از مداد طراحی نیاز دارید که بتوانید طرح مورد نظر را با کیفیت بالایی به نمایش بگذارید.
مثلاً انواع مداد طراحی با سایزهای مختلف و برندهای معتبر مانند مداد طراحی استدلر یا فابر کاستل.
مداد طراحی استدلر مدل مارس لوموگراف هم به صورت بسته بندی فلزی و هم به صورت تکی قابل عرضه می باشد.
استدلر در طرحی جالب برخی از انواع مداد طراحی که زیاد مورد استفاده قرار می گیرد در بسته های 6 عددی، 12 عددی و 20 عددی تولید و روانه بازار لوازم التحریر کرده است.

همچنین با استفاده از انواع پاستل زغالی، پاستل گچی، پاستل روغنی که می شود طرح های هنری زیبایی را ایجاد کرد.

همچنین برای نقشه کشی به لوازمی مانند تخته رسم، قیچی، پرگار، گونیا و .... نیاز پیدا می کنیم.

از نمونه های پرگار و لوازم رسم می توان به پرگار مپد، پرگار استدلر و ... اشاره کرد.

 • لوازم التحریر فانتزی و رنگ آمیزی

لوازم التحریر فانتزی شامل اقلام متنوع با طراحی های زیبا و اشکال مختلف می شود.
مثلاً از اقلام لوازم التحریر فانتزی می توان به پاک کن های فانتزی، تراش های فانتزی، خودکارهای فانتزی و اکلیلی و ... اشاره کرد.

یک دسته از انواع لوازم التحریر فانتزی عبارت اند از لوازم رنگ آمیزی

مداد رنگی، مداد شمعی، گواش، آبرنگ، رنگ انگشتی و ...

در مقاله مارک های خوب لوازم التحریر به برندهای با کیفیت لوازم التحریر اشاره کرده ایم.

همان طور که می بینید و در بالا گفته شد گستردگی لوازم التحریر بسیار زیاد است و شما اگر به دنبال هر یک از دسته های بالا باشید و بخواهید به صورت کامل در هر دسته خرید داشته باشید، نمی توانید همه ی آن ها را از یک مغازه تهیه کنید، پس به اجبار 2 راه برای شما باقی می ماند.

 • راه اول اینکه به مرکز فروش لوازم التحریر در بازار رفته و با صرف هزینه و وقت زیاد به دنبال محصولات مورد نظر خود باشید.
 • راه دوم این که با توجه به پیشرفت تکنولوژی و دسترسی همگانی به اینترنت، شما محصولات مورد نظر خود را در فروشگاه های اینترنتی جستجو و خریداری نمایید.

شما با خرید از فروشگاه اینترنتی برایتو در واقع بدون هزینه زیاد و بدون اتلاف وقت و رفتن به بازار می توانید تمامی اقلام مورد نیاز خود را در زمینه لوازم التحریر اداری، هنری و دانش آموزی را با بهترین قیمت خریداری نمایید.