انواع باتری

امروزه می توان گفت که باتری در تمامی وسایلی که روزمره با آن سر و کار داریم استفاده می شود و باتری جزئی جدانشدنی از اقلام ضروری زندگی به حساب می آید.
به دلیل اینکه باتری ها معمولاً در برخی از وسایل لوازم التحریر از جمله ماشین حساب ، اسباب بازی ، تراش و ... مورد استفاده قرار می گیرد پس جزئی از لوازم اداری و لوازم التحریر محسوب می شود و معمولاً اکثر فروشگاه لوازم التحریر و سایت های فروشگاهی باتری را کنار اقلام دیگر به فروش می رسانند.
باتری در تمامی وسایل از جمله ماوس ، کی بورد ، ساعت ، ماشین حساب ، ریموت تلویزیون ، اسباب بازی و ... کاربرد دارد و استفاده می شود.

انواع باتری :

باطری در گذشته معمولاً در سایز بزرگ تولید می شده است که به آن باتری بزرگ یا باتری متوسط گفته می شود.
اما با گذشت زمان باتری را با همان کارایی گذشته و در ابعاد کوچک تر تولید می کنند و حتی امروزه برخی باتری ها در ابعاد سکه تولید می شود که به آن باتری سکه ای گفته می شود.
باتری های عمومی معمولاً در سایزهای باتری بزرگ ، باتری متوسط ، باتری قلمی ، باتری نیم قلمی ، باتری کتابی ، باتری ریموتی ، باتری سکه ای می باشند.
باتری بزرگ و باتری متوسط معمولاً در برخی ساعت های قدیمی ، برخی اسباب بازی های قدیمی ، انواع بوگیرها و ... کاربرد دارد.
باتری قلمی و باتری نیم قلمی در اکثر وسایل الکتریکی استفاده می شود مثل انواع ساعت رومیزی یا ساعت دیواری ، اسباب بازی ، ریموت ، تلفن و ...
باتری سکه ای معمولاً در انواع ماشین حساب کاربرد دارد.
اما برخی باتری ها نیز شارژی هستند و در برخی وسایل از جمله تلفن بی سیم ، ماوس و کی برد کاربرد دارند.
انواع باتری شارژی قابلیت استفاده چندین بار را دارند و می توان از آن ها تا چندین سال استفاده کرد.
برای استفاده مجدد از این باتری باید باتری شارژی را داخل شارژر باتری شارژی قرار دهید.
مثلاً برای شارژ تلفن بی سیم تلفن را روی پایه قرار می دهند تا شارژ باتری پر شود.
باتری شارژی برای وسایلی که استفاده زیادی دارند کاربرد بسیاری دارد مثلاً : ماوس و کی بورد ، تلفن ، اسباب بازی کنترلی و ... که اگر در این گونه وسایل بخواهیم از باتری معمولی استفاده کنیم هزینه زیادی باید تقبل کنیم چون زود باتری تمام می شود اما با استفاده از باتری شارژی دیگر مشکل زود تمام شدن باتری را نداریم و فقط کافیست باتری را داخل شارژر باتری قرار داده و به برق وصل کنیم.
باتری شارژی در سه مدل باتری قلمی شارژی ، باتری نیم قلمی شارژی ، باتری کتابی شارژی عرضه می شود.

از انواع برند باتری می توان به :

باتری سونی ، باتری دوراسل ، باتری فیلیپس ، باتری اینرجایزر ، باتری وارتا ، باتری کملیون ، باتری گیگاسل ، باتری مکسل و ... اشاره کرد.

تکنولوژی آلکالاین :

برخی باتری های جدید تر با تکنولوژی آلکالاین ساخته می شوند.
به این نوع باتری ، باتری آلکالاین گفته می شود.
از مزایای این تکنولوژی می توان به افزایش عمر باتری نسبت به باتری های معمولی اشاره کرد.
فروشگاه اینترنتی برایتو عرضه کننده انواع لوازم التحریر و لوازم اداری ، انواع باتری شارژی ، باتری قلمی ، باتری نیم قلمی ، باتری سکه ای ، باتری کتابی ، شارژر باتری شارژی و ... را با قیمت مناسب به فروش می رساند.

فروشگاه اینترنتی برایتو مرکز فروش انواع باتری با به کار گیری نیروهای متخصص در زمینه فروش و ارسال اجناس این اطمینان را به مشتریان خود می دهد که با صرف کمترین هزینه و وقت بتوانند ، بهترین خرید را داشته باشند.

نویسنده : الف . غ