تکنولوژی یا فناوری چیست؟

به گزارش خبرنگار حوزه فناوری گروه فضای مجازی فروشگاه اینترنتی برایتو :

فناوری یا تکنولوژی مهارتی است برای ساختن نرم افزار یا سخت افزار.

دانش فناوری ممکن است ساده یا پیچیده ، جدید یا قدیمی و … باشد. فناوری یا تکنولوژی بخشی از فرهنگ است فناوری یک فعالیت انسانی است به همین دلیل قدیمی تر از دانش و مهندسی است اگر ساده‌تر بخواهیم بیان کنیم فناوری به معنای تبدیل کردن علم و دانش هر چیزی که داریم به عمل است.
مثلاً دانش ساخت یک وسیله را به عمل تبدیل کنیم.
و آن وسیله را با توجه به علم ، شناخت و دانشی که آموخته ایم به عمل تبدیل کنیم.

در طول تاریخ برای مفهوم تکنولوژی تعاریف متعددی بیان شده است :

برخی افراد آن را ابزاری برای حفظ بقای انسان های نخستین تعریف کرده‌اند و برخی دیگر فناوری را ابزاری در دست بشر می‌دانند که برای تسلط به محیط اطراف از آن بهره می برند.
یعنی انسان ها برای تسلط داشتن به محیط اطراف و زندگی راحت تر نیاز به فناوری و تکنولوژی دارند.
تا از منابعی که در اطرافشان یافت می شود برای زندگی راحت تر استفاده کنند.
فناوری شیوه ها ، عمل ها و رفتارهایی است برای ساخت و به کار بردن ابزاری که گره گشای دشواری های انسان است ، در واقع به مجموعه ای از دانش های قابل دسترس برای ساخت انواع ملزومات برای پرداختن به حرفه ها و برای استخراج یا جمع آوری انواع مواد به کار گرفته می شود.
واژه فن آوری اغلب به نوآوری ها و ابزارهایی نو اشاره دارد که از اصول تازه دانشی بهره می برند.
از این رو مقوله فناوری ممکن است عجیب جلوه کند اما در واقع اینگونه نیست حتی در واقع می‌توان گفت عامل تبدیل منابع طبیعی سرمایه و نیروی انسانی به کالا و خدمات است.

برایتو پخش لوازم التحریر و ملزومات اداری با داشتن کادری مجرب سعی در استفاده و ارائه فناوری های نو در فعالیت های خود دارد. تا بتواند همگام با پیشرفت تکنولوژی در جهان خدماتی نوین را به شما مشتریان عزیز ارائه دهد.
یکی از این خدمات که همواره بر پایه ی دانش روز و تکنولوژی های جهانی ست می توان استفاده از بستر اینترنت و ایجاد وب سایت WWW.BERAITO.COM باشد.

مدیر وب سایت
آبان 24, 1397